• +420 731 159 137

Scitec BCAA Complex 300 g

Scitec BCAA Complex 300 g

Scitec BCAA Complex 300 g

Cena: 40717% sleva!
Jednotková cena: 135.67 Kč / 100g
DPH: 15%, Cena bez DPH: 354 Kč
Původní cena: 490 Kč, ušetříte: 83
Dostupnost: Zboží je nedostupné

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA), jmenovitě leucin, isoleucin a valin, tvoří důležitou skupinu aminokyselin. Aminokyseliny BCAA patří mezi 9 esenciálních aminokyselin, které si tělo nedokáže samo vytvořit! Jediným zdrojem těchto aminokyselin je naše každodenní strava a doplňky výživy.

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem tvoří více než 35% zásob esenciálních aminokyselin ve svalových bílkovinách. Leucin, isoleucin a valin, jsou nepostradatelnými aminokyselinami, které si můžeme zajistit z různých zdrojů potravy bílkovinného charakteru. Klasické BCAA produkty obsahují leucin, isoleucin a valin v typickém poměru 2:1:1. Novým standardem při BCAA produktech na trhu je ale dominantní poměr leucinu, 8:1:1, v porovnání s ostatními aminokyselinami s rozvětveným řetězcem. Při tomto poměru již není nutné pro zajištění vyššího příjmu leucinu dávku dále zvyšovat.

Naše BCAA COMPLEX formule se ale nezastaví jen při novém poměru BCAA aminokyselin! Glutamin patří svou popularitou mezi složky vyšší kategorie, a proto jsme ho do naší formule i přidali k možnosti zvýšení jeho příjmu. Pro zlepšení komplexnosti naší formule jsme přidali i aminokyselinu l-alanin, která zaostává, co se týče poměru obsahu v živočišných bílkovinách jen za leucinem. L-alanin se vyskytuje ve velké míře hlavně v mase.

Na závěr je BCAA COMPLEX i zdrojem vitaminu B6, který přispívá * k:

- Regulaci hormonální aktivity

- Normální tvorbě energie výměnou látek

- Tlumení vyčerpanosti a pocitu únavy

- Normální činnosti imunitního systému

- Správnému metabolismu bílkovin a glykogenu

- Správné tvorbě červených krvinek

*Vědecky dokázané tvrzení povolené Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA).

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

Doporučuje se užívat 2 dávky(1 dávka – 10 g) denně s 300 ml vody. 30 minut před tréninkem a další ihned po tréninku.

Extra porce navíc může být přijata kdykoliv v případě potřeby více aminokyselin. Například každé 3 hodiny v případě, že leucin není přijímán normální stravou. Užívejte tento produkt společně s jídlem jako součást zdravé a vyvážené stravy. 

NUTRIČNÍ HODNOTY:

Tabulka nutričních hodnot:

10 g (1 dávka)

Energetická hodnota

10 kcal

-   z toho tuky

0 kcal

Sacharidy

2,4 g

-   z toho tuky

2,4 g

L-leucine

4000 mg

L-isoleucine

500 mg

L-valine

500 mg

L-alanine

125 mg

L-glutamine

125 mg

Vitamín B6

1,7 mg

SLOŽENÍ:

L-Leucine, Dextrose, Acidifier (Citric Acid), aroma (citrón), L-Isoleucine, L-Valine, L-Alanine, L-Glutamine, umělá sladidla (Acesulfame-K, Sucralose), barvivo (Riboflavin), Pyridoxine HCl.

UPOZORNĚNÍ:

Může obsahovat stopy sóje, vaječné bílkoviny, lepek a arašídy!

Skladuje v suchu při teplotě do 30 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.