• +420 731 159 137

MEX Nutrition BCAA 20k 500 g

MEX Nutrition BCAA 20k 500 g

MEX Nutrition BCAA 20k 500 g

Cena: 449
Jednotková cena: 89.8 Kč / 100g
DPH: 15%, Cena bez DPH: 390 Kč
Dostupnost: Skladem
Výrobce: MEX Nutrition

MEX BCAA 20K obsahuje BCAA v přesném poměru 8:1:1 (leucin:izoleucin:valin), ve vysoce rozpustné formě

  • Každá dávka poskytuje 10 000mg BCAA !
  • Podporuje extrémní svalový přírůstek
  • Posiluje svalstvo a zlepšuje výkonnost
  • Výborná rozpustnost
  • Obsahuje CELL UPTAKE MATRIX (směs podporující účinky BCAA)

Aminokyseliny (dále jen AMK) lze rozlišovat na základě mnoha různých vlastností. Jedním z kritérií může být také vliv jejich spotřeby (kvalita, množství, pravidelnost, poměr, výběr aj.) na sportovní výkon. Známe 22 AMK obsažených v potravinách, z toho je 8 (esenciální AMK) klíčových v tom smyslu, že je tělo nedokáže samo syntetizovat a proto musí být dodávány v potravě za účelem tvorby pro člověka důležitých bílkovin. Zkušenost a vybrané vědecké závěry studií potvrzují, že pokud začneme přijímat některé AMK odděleně od ostatních a navíc v určitém poměru i množství, pak dosáhneme příznivého efektu v oblastech jako je např. regenerace svalstva, svalový energetický potenciál anebo anabolismus. Jedná se o tyto tři AMK: L-leucin, L-isoleucin a L-valin (BCAA*). Jsou jedinými AMK, které svou hlavní metabolickou přeměnu provádějí ve svalech, ne v játrech.

Všechny aminokyseliny BCAA hrají důležitou roli při růstu svalové hmoty, ale nejdůležitějším je leucin. Je to tím, že nejlépe stimuluje syntézu svalových proteinů v různých mechanismech, včetně vlivu na regulátory syntézy bílkovin mTOR a P13K. Studie ukázaly, že leucin podněcuje náhlý přísun inzulínu do krve, což velmi rychle zvyšuje obsah glukózy a aminokyselin ve svalech. Proto je Leucin z tohoto hlediska považován za nejdůležitější aminokyselinu.

Pro maximální využití L-leucinu je třeba zvýšit jeho poměrné zastoupení v potravinovém doplňku. To je podmínka, které vyhovuje výrobek společnosti MEX Nutrition – BCAA 20k - 500g

Objemnější svaly ukrývají větší energetický potenciál a umožňují koncentrovat více síly při nezměněné rychlosti pohybových úkonů. Pro navýšení objemu svalové hmoty je třeba:

  • 2. Podpořit syntézu svalových proteinů (budování svalstva)

MEX BCAA 20k je doplněk sportovní výživy, který těmto krokům významně pomáhá.

(*BCAA = branched-chain amino acid – aminokyseliny s rozvětveným řetězcem)

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

Doporučuje se užívat 1 dávku (17,3 g – 2 odměrky) rozmíchat v 450-470 ml vody, nejlépe před, během a/nebo ihned po tréninku. Další dávky mohou být konzumovány za účelem uspokojení denní zvýšené poptávky po aminokyselinách.

NUTRIČNÍ HODNOTY:

Tabulka nutričních hodnot:

17,3 g (2 odměrky)

Energetická hodnota

10 kcal

Sacharidy

2,5 g

-  z toho cukry

0 g

Vitamín B6

0,5 g

Sodík

0,05 g

Draslík

0,1 g

MICRONIZED BCAA (8:1:1) Proprietary Blend

(mikronizovaný L-leucin; mikronizovaný L-isoleucin;

mikronizovaný L-valin; L-glycin; L-alanin)

10 g

Fast-acting L-Glutamine matrix

(L-Glutamine, Glutamine Peptides, Kyselina L-glutamová,

Alanyl-L-Glutamine)

4 g

SLOŽENÍ:

Kyselina citronová, maltodextrin, přírodní a umělé aroma, sukralóza, acesulfám draselný, barvivo (karmín).

UPOZORNĚNÍ:

Může obsahovat stopy sóje, vaječné bílkoviny, lepek a arašídy!

Tento výrobek je určen pro zvláštní výživu a je vhodný pro sportovce. Užívejte tento produkt ve spojení s jídlem, jako součást zdravé a vyvážené stravy, nikoliv pouze jako náhradu. Nepřekračujte doporučené dávkování! Není určeno pro děti. Ukládejte mimo dosah dětí! Skladuje v suchu při teplotě do 30 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.