• +420 731 159 137

Scitec BCAA 1000 100 tablet

Scitec BCAA 1000 100 tablet

Scitec BCAA 1000 100 tablet

Cena: 236
DPH: 15%, Cena bez DPH: 205 Kč
Dostupnost: Zboží je nedostupné

Aminokyseliny BCAA s B - Vitamíny B5, B6 a B12

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA), jmenovitě leucin, isoleucin a valin, tvoří důležitou skupinu aminokyselin. Aminokyseliny BCAA patří mezi 9 esenciálních aminokyselin, které si nedokáže tělo samo vytvořit! Jediným zdrojem těchto aminokyselin je naše každodenní strava a doplňky výživy. Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem tvoří více než 35% zásob esenciálních aminokyselin ve svalových bílkovinách.

Vitamíny B5, B6 a B12 jsou také součástí naší formule. Tyto vitamíny přispívají k procesům normální tvorby energie látkovou přeměnou, snižují vyčerpanost a pocit únavy. Vitamín B5 (kyselina pantotenová) přispívá k normální syntéze steroidních hormonů, vitaminu D a někteých látek pro přenos podnětů v nervových buňkách. Vitamin B6 přispívá ke správnému metabolismu bílkovin a glykogenu. Spolu s vitamínem B12 přispívají k normální činnosti imunitního systému. *

*Vědecky dokázané tvrzení povolené Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA).

Při namáhavé fyzické námaze dochází k vyšší spotřebě BCAA. Je vědecky prokázáno, že lidský organismus využívá L-leucin dvakrát více než L-isoleucin a L-valin. Proto pro maximální účinnost jsou BCAA doporučovány v poměru 2:1:1 (v pořadí L-leucin, L-valin a L-isoleucin).

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

Doporučuje se užívat 1 dávku (2 kapsle) před tréninkem. Další dávky mohou být užívány po tréninku a před spaním.

NUTRIČNÍ HODNOTY:

Tabulka nutričních hodnot:

2 kapsle (1 dávka)

L-Isoleucin

420 mg

L-Leucin

860 mg

L-Valin

420 mg

Vitamín B5

4 mg

Vitamín B6

1 mg

Vitamín B12

0,5 mcg

SLOŽENÍ:

L-leucin, L-isoleucin, L-valin, D-pantothenát vápenatý, pyridoxin HCl, kyanokobalamin, Carrier (mikrokrystalická celulóza), želatina (kapsle).

UPOZORNĚNÍ:

Může obsahovat stopy sóje, vaječné bílkoviny, lepek a arašídy!

Potravina určená pro zvláštní výživu. Není určeno pro děti. Ukládejte mimo dosah dětí! Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladuje v suchu při teplotě do 30 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.