• +420 731 159 137

Fitness Authority BCAA Core 350 g

Fitness Authority BCAA Core 350 g

Fitness Authority BCAA Core 350 g

Cena: 429
Jednotková cena: 122.57 Kč / 100g
DPH: 15%, Cena bez DPH: 373 Kč
Dostupnost: Skladem

BCAA - leucin, isoleucin a valin - jsou tři důležité (tělo je samo nedokáže vyrobit) aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Jsou zodpovědné za 40% čisté svalové hmoty a jsou klíčovou součástí této tkáně. Dávkování leucinu, isoleucinu a valinu se obvykle doporučuje v poměru 2:1:1, protože v tomto poměru se aminokyseliny vyskytují ve svalech.

Aminokyseliny a BCAA jsou "anabolickým základem", potřebným pro budování svalstva pevného a tvrdého jako skála. Užívání aminokyselin, na rozdíl od komplexních proteinových doplňků, nevyžaduje zdlouhavý proces trávení. Po požití jsou aminokyseliny vstřebány do krevního oběhu skrze tenké střevo a postupují dále přímo do svalových buněk. Tím se zkracuje doba absorpce a snižuje energetický výdej na tento proces. Hlavním účelem konzumace bílkovin a aminokyselin je jejich zásadní role v anabolických procesech: syntetizuje nové svalové bílkoviny a opravuje ty poškozené po intenzivním tréninku. Během období zvýšené aktivity, kdy jsou vyčerpány všechny vhodné energetické zdroje, začne organismus využívat protein jako "palivo", což vede k nežádoucímu katabolismu a svalovému úbytku. Konzumace BCAA před tréninkem chrání svalovou bílkovinu proti poškození, protože BCAA se přeměňují na glukózu a ta je využita jako alternativní zdroj energie. Zvýšené množství BCAA během cvičení snižuje produkci serotoninu v mozku, což vede k potlačení únavy a tedy prodloužení výkonu.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

Doporučuje se užívat 1 dávku (7,5 g – 1,5 odměrky) rozmíchanou v 250 ml vody. Vypijte ½ dávky 45-60 minut před tréninkem a ½ dávky bezprostředně po tréninku.

NUTRIČNÍ HODNOTY:

Tabulka nutričních hodnot:

7,5 g (1,5 odměrky)

L-Leucin

1000 mg

L-Leucin AKG

1000 mg

L-Leucin ethyl ester

1000 mg

L-Isoleucin

500 mg

L-Isoleucin AKG

500 mg

L-Isoleucin ethyl ester

500 mg

L-Valin

500 mg

L-Valin AKG

500 mg

L-Valin ethyl ester

500 mg

Citrulin malát

1500 mg

Vitamín B6

1 mg

SLOŽENÍ:

Citrulin malát, L-leucin, leucin alfa-ketoglutarát, leucin ethyl ester, L-izoleucin, izoleucin alfa-ketoglutarát, izoleucin ethyl ester, L- valin, valin alfa-ketoglutarát, valin ethyl ester, vitamín B6 (pyridoxin chlorid).

UPOZORNĚNÍ:

Může obsahovat stopy sóje, vaječné bílkoviny, lepek a arašídy!

Tento výrobek je určen pro zvláštní výživu a je vhodný pro sportovce. Užívejte tento produkt ve spojení s jídlem, jako součást zdravé a vyvážené stravy, nikoliv pouze jako náhradu. Nepřekračujte doporučené dávkování! Není určeno pro těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí! Skladuje v suchu při teplotě do 25 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.