• +420 731 159 137

Fitness Authority Cell Core 3000 g

Fitness Authority Cell Core 3000 g

Fitness Authority Cell Core 3000 g

Cena: 765
Jednotková cena: 25.5 Kč / 100g
DPH: 15%, Cena bez DPH: 665 Kč
Dostupnost: Zboží je nedostupné

Cell z řady FA Core je mimořádně vyspělý doplněk stravy obsahující nejkvalitnější formy kreatinu, široké spektrum aminokyselin a kyselinu alfa-lipoovou (ALA). Složení Cell CORE bylo navrženo speciálně s ohledem na velmi náročné a tvrdé tréninky sportovců, a to na základě nejnovějších vědeckých poznatků.

Výrobek obsahuje komplex kreatinů, složený z kreatin monohydrátu, kreatin hydrochloridu (Kreatin HCl) a tri-kreatin malátu (TCM). Kreatin zvyšuje fyzickou výkonnost při krátkých, intenzivních cvicích. Příznivý účinek je pozorován u přívodu 3 g kreatinu denně. Kreatin je velmi populární doplněk v silových sportech. Pozitivní účinky kreatinu byly v této souvislosti potvrzeny. Mimo jiné je také odpovědný za zvýšení koncentrace kreatinfosfátu v našich svalech, což se přímo promítá do zvýšení našich energetických zásob a zlepšení silového výkonu [1] [2]. Široké spektrum kreatinu podporuje více úrovňové vstřebávání a lepší využitelnost složek přípravku. Pokročilé formy kreatinu nejen zlepšují jeho biologickou dostupnost, ale také procházejí metabolismem s dalšími účinnými látkami a pomáhají tím k jejich upotřebení pro namáhaný organismus.

Produkt byl doplněn BCAA a L-glutaminem. To jsou látky s největším vlivem na snazší potréninkovou regeneraci. To potvrzuje řada studií, které se zabývají významem BCAA (rozvětvené aminokyseliny: leucin, izoleucin, valin) pro ochranu svalové tkáně a intenzitu anabolických procesů [3]. Kromě toho má glutamin pozitivní vliv na ochranu proti volným radikálům a snižuje riziko infekce [4] [5].

SAA komplex aminokyselin je extrahován z kokonů housenek bource morušového a vyznačuje se charakteristickým procentuálním složením alaninu, glycinu a serinu. Hedvábné proteiny byly používány po celá staletí v tradiční čínské a korejské medicíně a navzdory skutečnosti, že v západní kultuře se objevily teprve nedávno a jsou využívány především v kosmetice, začínají také silně ovlivňovat trh s doplňky stravy, a to díky vlastnostem, které byly vědci prozkoumány na základě experimentů u laboratorních myší a skupiny sportovců. U jedinců, kterým byly dávkovány SAA několikrát denně, se radikálně posunul laktátový práh (LP) a současně došlo ke zvýšení hladiny testosteronu, což se u jedinců bez příjmu SAA neprojevilo. [6], [7].

Kromě toho, že Cell CORE obsahuje alanin jako jednu ze složek SAA, nabízí také přídavek alaninu mimo tento komplex jako volnou aminokyselinu. V přirozených tělesných podmínkách hraje alanin roli v tzv. glukózo-alaninovém cyklu, pomocí kterého je přepravován dusík mezi svaly a játry, a umožňuje tím snazší zásobování svalstva kyslíkem a živinami.[8] Přípravek je obohacen o taurin, což je biogenní aminokyselina přirozeně se vyskytující v lidském těle a zapojená do mnoha biochemických procesů. Taurin má detoxikační účinky a podporuje normální fungování neuronů [10] [11].

Kyselina alfa-lipoová je další složkou přirozeně se vyskytující v těle. Organismus chrání před volnými radikály, brání před škodlivými účinky a snižuje tedy oxidační stres [9].

[1]Bird Stephen P., Creatine Supplementation and Exercise Performance : A Brief Review. J Sports Sci Med. Dec 2003; (4): 123-321. [2]Engelhardt M et al., Creatine supplementation in endurance sports. Medicine and Science in Sports and Exercise 1998. [3]Yoshiharu Shimomura et al., Exercise Promotes BCAA Catabolism: Effects of BCAA Supplementation on Skeletal Muscle during Exercise, The American Society for Nutritional Sciences, 2004 [4]Michael Gleeson, Dosing and Efficacy of Glutamine Supplementation in Human Exercise and Sport Training, The Journal of Nutrition 2008 [5]Linda M. Castell, Eric A. Newsholme, The effects of Oral Glutamine Supplementation on Athletes After Prolonged, Exhaustive Exercise, Nutrition Vol. 13, Nos. 718, 1997. [6]Sunshee Shin et al., Silk Amino Acids Improve Physical Stamina and Male Reproductive Function of Mice. Biol. Pharm. Bull. 33(2) 273-278. 2010 [7]I. Zubrzycki et. al. Suplementation with Amino Acids improves physiological parameters defining stamina in elite fin-swimmers. Gdansk , Academy of Physical Education and Sport. 2014 [8]Nelson, David L.; Cox, Michael M. (2005), Principles of Biochemistry (4th ed.), New York: W. H. Freeman, pp. 684–85, ISBN 0-7167-4339-6. [9]Kate Petersen Shay et al., Is α-lipoic acid a scavenger of reactive oxygen species in vivo? Evidence for its initiation of stress signaling pathways that promote endogenous antioxidant capacity, IUBMB Life Volume 60, Issue 6, pages 362–367, June 2008 [10]Olive, MF Interactions between taurine and ethanol in the central nervous system. Amino Acids 23 (4): 345–57, (2002). [11]Leon R et al., Protective function of taurine in glutamate-induced apoptosis in cultured neurons. Journal of Neuroscience Research. 2008

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

Doporučuje se užívat 1 dávku (53 g – 1 odměrka) rozmíchanou v 300 ml vody, nejlépe ihned po tréninku.

V netréninkové dny užívejte ráno na lačný žaludek.

NUTRIČNÍ HODNOTY:

Tabulka nutričních hodnot:

53 g (1 odměrka)

Maltodextrin

36,5 g

Kreatin monohydrát

3,5 g

Kreatin HCl

1,5 g

Tri-kreatin malát

0,5 g

BCAA komplex

3 g

L-Leucin

1,5 g

L-Isoleucin

0,75 g

L-Valin

0,75 g

SAA komplex

1 g

L-glycin

431 mg

L-alanin

425 mg

L-serin

52,4 mg

L-glutamin

3 g

Taurin

1 g

Kyselina alfa-lipoová (ALA)

100 mg

SLOŽENÍ:

Maltodextrin, kreatin monohydrát, L-glutamin, BCAA komplex (L-leucin, L-izoleucin a L-valin), kreatin hydrochlorid, taurin, komplex aminokyselin (SAA: L-glycin, L-alanin, L-serin), regulátor kyselosti (kyselina citrónová), L-alanin, Tri-kreatin malát, protispékavá látka (oxid křemičitý), aroma, kyselina alfa-lipoová, barviva (E104 * (1,2), E171(3), E140(4), E162(5,6), E132(7), E1635 (11), E160a(1,8,9,10)), sladidlo (sukralóza). * Může mít nepříznivý vliv na aktivitu a pozornost dětí.

UPOZORNĚNÍ:

Může obsahovat stopy sóje, vaječné bílkoviny, lepek a arašídy!

Tento výrobek je určen pro zvláštní výživu a je vhodný pro sportovce. Užívejte tento produkt ve spojení s jídlem, jako součást zdravé a vyvážené stravy, nikoliv pouze jako náhradu. Nepřekračujte doporučené dávkování! Není určeno pro děti. Ukládejte mimo dosah dětí! Skladuje v suchu při teplotě do 30 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.