• +420 731 159 137

Scitec Vitargo 900 g

Scitec Vitargo 900 g

Scitec Vitargo 900 g

Cena: 495
Jednotková cena: 55 Kč / 100g
DPH: 15%, Cena bez DPH: 430 Kč
Dostupnost: Zboží je nedostupné

VITARGO! Obsahuje Vitargo, vysokomolekulární sacharid s průměrnou, 500,000 - 700,000 molekulovou hmotností. Je jedinečný, protože tento molekulární profil, který se značně liší od cukru (glukóza, fruktóza), a také v mnoha produktech se nacházejícího maltodextrinu, lze zajistit pouze speciálními metodami. Molekulová hmotnost maltodextrinu je přibližně 1,000 - 10,000, dextrózy přibližně 180! Je vědecky dokázáno, že dlouho trvající submaximální trénink ovlivňují dostupné glykogenové zásoby ve svalech a játrech, které jsou při vysokém příjmu sacharidů vyšší. Bylo dokázáno i to, že syntéza glykogenu (v těle skladovaných sacharidů) je největší tehdy, když zásoby glykogenu vyčerpáme tréninkem. Rychlost syntézy glykogenu po tréninku je pro sportovce velmi důležitá během opakujících se těžkých, submaximální cvicích, během soutěží, obzvláště pokud se opakují ve více silově intenzivních periodách. Syntéza svalového glykogenu z přijatých sacharidů závisí na průchodnosti glukózy přes stěny střev a svalových membrán, a také od enzymů, které jsou zodpovědné za syntézu a fosforizáciu glykogenu. Na koncentraci krevního cukru ovlivňuje proudění glukózy ze žaludku do krve přes tenké střevo. Bylo dokázáno, že osmolalita přijatého roztoku ovlivňuje rychlost vyprazdňování žaludku. Vysoká osmolalita může tedy oddálit vyprázdnění žaludku, čehož důsledkem může být oddálení vstřebávání glukózy v tenkém střevě. Z Vitarga lze připravit nápoj s velmi nízkou osmolalitou, s vysokým obsahem sacharidů! Sacharidy přispívají ke správné svalové činnosti (kontrakci), k regeneraci po stupňující se a/nebo dlouhotrvající fyzické činnosti, vedoucí k únavě svalstva a k vyčerpání glykogenových zásob v kosterním svalstvu. * Tohoto příznivého účinku lze dosáhnout přijetím 4 gramů na kilogram tělesné hmotnosti během prvních 4 hodin po stupňující se a/nebo dlouhotrvající fyzické činnosti, vedoucí k únavě svalstva a k vyčerpání glykogenových zásob v kosterním svalstvu (ne však později než 6 hodin po ní).

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

Doporučuje se užívat 1 dávku (30 g – 2/3 odměrky) rozpuštěnou v 400 ml vody. Užívejte před tréninkem, během tréninku a po něm – pro zajištění energie a sacharidů pro organismus.

NUTRIČNÍ HODNOTY:

Tabulka nutričních hodnot:

30 g (3/4 odměrky)

Energetická hodnota

112 kcal

Tuky

0 g

Sacharidy

28 g

-     z toho cukry

0 g

Bílkoviny

0 g

Soli

0 g

Vitargo®

30 g

SLOŽENÍ:

Bez příchutě: Vitargo® - patentovaný sacharid s vysokou molekulovou hmotností z kukuřičného škrobu.

Příchuť broskev: Vitargo®- patentované sacharidy s vysokou molekulovou hmotností z kukuřičného škrobu, broskvové aroma, barviva (červená řepa, riboflavin**), sladidla: sukralóza, acesulfam-K; látka pro regulaci kyselosti: monohydrát kyseliny citronové.

** Může negativně ovlivnit aktivitu a pozornost dětí

UPOZORNĚNÍ:

Může obsahovat stopy sóje, vaječné bílkoviny, lepek, arašídy, oříšky, ryby a kraby!

Tento výrobekje určen pro zvláštní výživu a je vhodný pro sportovce. Nepřekračujte doporučené dávkování! Není určeno pro děti. Ukládejte mimo dosah dětí! Skladuje v suchu při teplotě do 30 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.