• +420 731 159 137

Ibišek sudánský 100g HerbaVis

Ibišek sudánský 100g HerbaVis

Ibišek sudánský 100g HerbaVis

Cena: 99
DPH: 15%, Cena bez DPH: 86 Kč
Dostupnost: Skladem
Výrobce: HERBAVIS

EXP 10/19

Bylinný čaj - Ibišek Sudánský
(Hibiscus sabdariffa L.)

  • DOPRODEJ POSLEDNÍCH KUSŮ

Z květů odrůdy ibišku zvané Hibiscus sabdariffa připravují mnohé národy světa osvěžující nápoj, který se pije buď teplý nebo chlazený. Ibišek má mnohé zdraví prospěšné vlastnosti. V Thajsku lidé čaj z ibišku pijí, aby si snížili cholesterol, v Egyptě jej zase používají ke snížení krevního tlaku. Účinky ibiškového čaje na snížení krevního tlaku prokázaly i vědecké studie. Vědci z Tchaj-wanu zjistili, že se v ibišku vyskytují polyfenoly, které jsou schopné zaútočit na rakovinné buňky v mozku a kůži a neutralizovat je. Nápoj z ibišku obsahuje velké množství minerálů a vitaminů, včetně vitaminu C, má antioxidační, dezinfekční a protizánětlivé účinky. Ibišek také snižuje pocení, zamezuje ukládání tuku v tepnách, pomáhá redukovat nadváhu či stimuluje paměť. 


DÁVKOVÁNÍ: 1 polévková lžíce (cca 5 sušených květů) sušené rostliny zalít 1 litrem horké vody, nechat 5 - 10 minut luhovat. Poté odvar scedit a pít během dne.

 

SLOŽENÍ: Ibišek súdánský (Hibiscus sabdariffa L.) – sušený květ

 

SKLADOVÁNÍ: Skladujte v suchu a temnu při pokojové teplotě do 25oC, pečlivě uzavřené. Uchovávejte v původním neporušeném obalu.

ZEMĚ PŮVODU: Egypt