• +420 731 159 137

Femine Collagen 90 tablet - Nutristar

Femine Collagen 90 tablet - Nutristar

Femine Collagen 90 tablet - Nutristar

Cena: 199
Jednotková cena: 2.21 Kč / ks
DPH: 15%, Cena bez DPH: 173 Kč
Dostupnost: Skladem
Výrobce: NUTRISTAR

EXP 01/2020

Kolagen je hlavní stavební látkou vlasů, nehtů, pokožky a pojivové tkáně (šlachy, chrupavky). Složení výrobku Femine Collagen bylo vytvořeno na základě dlouholetých poznatků a výsledků vědeckého výzkumu.

 • DOPRODEJ POSLEDNÍCH KUSŮ

Kolagen je hlavní stavební látkou vlasů, nehtů, pokožky a pojivové tkáně (šlachy, chrupavky). Složení výrobku Femine Collagen bylo vytvořeno na základě dlouholetých poznatků a výsledků vědeckého výzkumu.

Kolagen je bílkovina, která se skládá převážně z esenciálních aminokyselin a tvoří téměř 30 % proteinů v lidském těle. Jedná se o vláknitou složku, zajišťující pevnost a pružnost, je nezbytná při boji proti stárnutí.

Jelikož je kolagen ve své přírodní formě pro člověka těžko stravitelný a i jeho využitelnost ve výživě je velmi nízká, používá se v doplňcích stravy a ve speciální výživě upravená forma kolagenu, tzv. kolagenní hydrolyzát nebo také hydrolyzovaný kolagen. Touto úpravou se docílí toho, že se zkrátí molekulové řetězce kolagenu a ten se pak stává stravitelnějším, je podstatně zvýšena jeho využitelnost v lidském metabolismu.

Pro dosažení maximální účinnosti výrobku Femine Collagen pro posílení, obnovu a výživu vlasů, nehtů, pokožky a pojivových tkání, je hydrolyzovaný kolagen doplněn o další důležité pomocné látky:

 • Glukosamin – je látka vyskytující se v lidském těle, její význam spočívá především v tom, že dodává vlasům, nehtům, pokožce a pojivovým tkáním jejich pružnost.
 • Chondroitin – je složkou buněčné hmoty pojivových tkání, je důležitý pro vázání vody, čímž dodává elasticitu.
 • Inositol - podílí se na zdravém stavu pokožky a vlasů, snižuje hladinu cholesterolu a šetří bílkoviny (aminokyseliny) při redukčních dietách. Nedostatek bílkovin může zhoršovat stav kloubů, pokožky, vlasů a nehtů, včetně snížení obranyschopnosti organismu.
 • Kyselina askorbová (vitamín C) - je klíčový vitamín pro novotvorbu pojivové tkáně.
 • Taurin - je sirná beta-aminokyselina, která celkově ovlivňuje metabolismus sirných aminokyselin a novotvorbu bílkovin. Působí příznivě na játra.
 • Zinek - podporuje novotvorbu bílkovin, zvyšování imunity, je obsažen ve zvýšené míře ve vlasech, podporuje účinnost vitamínu A, hojení ran a novotvorbu pojivové tkáně. Zabraňuje tvorbě bílých skvrn na nehtech a tvorbě akné.
 • Lysin - je významnou aminokyselinou pro tvorbu pojivové tkáně a především zvýšení její pevnosti.
 • Extrakt zeleného čaje - omezuje rozpad pojivové tkáně, zlepšuje prokrvení a zvyšuje imunitu (snižuje záněty).
 • Niacin (vitamín sk. B) - ovlivňuje prokrvení tkáně a je to vitamín, nutný pro tvorbu bílkovin (kolagen je bílkovina).
 • Biotin (vitamín sk. B) - podporuje zdravý stav kůže, slizničních membrán a vlasů. Je nutný pro tvorbu bílkovin.
 • Vitamin A - ovlivňuje tvorbu proteoglykanů a bílkovin. Kyselina pantotenová (vitamín sk. B) - udržuje zdravý stav kůže a jater, jejichž fungování ovlivňuje celkový zdravotní stav a metabolismus.
 • Kyselina listová (vitamín sk. B) - je nutná pro tvorbu bílkovin a metabolismus aminokyselin.
 • Riboflavin (vitamín B2) - přispívá k zachování zdravé kůže a sliznic. Vyšší příjem podporuje novotvorbu bílkovin.
 • Jód - podporuje novotvorbu bílkovin.

Jak dávkovat tablety Femine Collagen? 
Obsah účinných látek v tabletách je ve vyváženém poměru. Běžně se úžívá 1 tableta třikrát denně. V případě vážnějších stavů, doporučujeme užívat po dobu 3 měsíců 2 tablety třikrát denně. 
Tablety se mohou brát nalačno nebo po jídle. Důležité je rozložit užívání rovnoměrně v průběhu dne, aby byl zajištěn průběžný přísun živin příslušným tkáním. 
Tablety Femine Collagen se mohou také brát v případech, kdy zejména vlasy se více poškozují odbarvováním nebo barvením, trpí zdravotními potížemi nebo různými dietami, pobytem v náročném prostředí nebo při zvýšené zátěži povětrnostními vlivy.

Výživová hodnota 1 tablety (1 g):

Energetická hodnota 11,98 kJ (2,83 kcal)

Bílkoviny 0,621 g, sacharidy 0,001 g, tuky 0,007 g, vitamin A 43,7 ug (5,5 % DDD), vitamin B2 (riboflavin) 2,74 mg (193 % DDD), nikotinamid 2,7 mg (16,9 % DDD), kyselina pantothenová 2,2 mg (36,7 % DDD), kyselina listová 55 ug (27,5 % DDD), biotin 273 ug (546 % DDD), vitamín C 4,4 mg (5,5 % DDD), zinek 0,55 mg (5,5 %), jód 8,2 ug (5,47 % DDD), inositol 54,6 mg, lysin HCl 54,6 mg, glukosamin sulfát 2KCl 109 mg, taurin 82 mg, extrakt zeleného čaje 10,9 mg.

DDD – denní doporučená dávka.