• +420 731 159 137

Iontové nápoje

Iontové nápoje:

-          dělí se podle osmolality, neboli koncentrace minerálních látek, vitamínů a energie na určitou jednotku tekutiny

-          hypotonické, isotonické a hypertonické nápoje

Hypotonické – velmi malá koncentrace minerálů a vitamínů. Vhodná při fyzické zátěži s nižší intenzitou trvající déle než 60 minut, jedná se o sporty jako např. běh, cyklistika apod. Tento iontový nápoj má za cíl dodat tělu potřebnou vodu, tedy zajistit hydrataci organismu. Nejznámějším hypotonickým nápojem je čistá voda, ale hypotonický nápoj také získáte rozředěním isotonického nápoje s vodou.

Isotonické – koncentrace minerálů a vitamínů v tomto nápoji by měla být shodná s našimi tělesnými tekutinami. Vhodná při fyzické zátěži s vyšší intenzitou trvající méně než 60 minut, jedná se o sporty jako např. tenis, posilování apod. Tento iontový nápoj má za cíl dodat tělu potřebnou vodu s minerálními látkami a vitamíny.

Hypertonické – koncentrace minerálů a vitamínů v tomto nápoji je velmi vysoká a pro sport jsou tyto nápoje nevhodné. Užívají se ve výjimečných případech při nedostatku minerálních látek a vitamínů v těle.

UNIsport 500ml - Nutrend

Isodrinx 840g - Nutrend

Enervit G 420g doza - Enervit

Doporučujeme